Samolotowe zawody na celność lądowania 12.10.2024r.

W sobotę, 12 października 2024, na pasie „26 trawa” Aeroklubu Bydgoskiego odbyły się Zawody Samolotowe na Celność Lądowania. Uczestnicy: licencjonowani piloci, uczniowie, oraz instruktorzy samolotowi (i szybowcowi) Aeroklubu Bydgoskiego wykonali po 2 loty konkursowe (kręgi nadlotniskowe) samolotem Cessna 150 (1 x Touch&Go + 1 x Full Stop Landing).
Celem zawodów było uzyskanie jak najmniejszej liczby punktów karnych za odległość od linii zerowej wyłożonej z płótna. O wyniku decydowała suma punktów karnych wszystkich lotów konkursowych.
Pogoda dopisała wyśmienicie, na kwadracie panowała wspaniała atmosfera współzawodnictwa i dużo pozytywnych emocji.
Ostateczna kwalifikacja wyglądała następująco:
I miejsce – Marcin Fabianiak z wynikiem: -6 (za pierwsze) i -1 (za drugie lądowanie).
II miejsce – Henryk Gajownik z wynikiem: -5 (za pierwsze) i -7 (za drugie lądowanie).
III miejsce – Piotr Trzaskawka z wynikiem: -14 (za pierwsze) i -14 (za drugie lądowanie).
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom jak i kibicom dziękujemy za wspólnie mile spędzony czas.
Oto kilka zdjęć z zawodów wykonanych przez Ania Stachowiak oraz pilota Krzysztofa Orczykowskiego Krzy Siek (który zajął IV miejce w zawodach z wynikiem: -50 i -10).

Więcej zdjęć na naszym FB