Święto lotnictwa 2024

Tegoroczne uroczystości Święta Lotnictwa odbyły się w dniu 28 sierpnia.

W uroczystym apelu przed pomnikiem Lotników Ziemi Bydgoskiej Poległych na Frontach II wojny Światowej przemawiali i wzięli udział: wojewoda kujawsko-pomorski p. Michał SZTYBEL, wicemarszałek województwa kujawsko – Pomorskiego p. Zbigniew OSTROWSKI, zastępca Prezydenta miasta Bydgoszczy p. Mirosław KOZŁOWICZ, starosta bydgoski p. Piotr KOZŁOWSKI, wiceprzewodniczący rady miasta Bydgoszczy p. Zdzisław TYLICKI, syn Patrona 22. ODN T. H. ROLSKIEGO p. Daniel ROLSKI, dowódcy Jednostek Wojskowych garnizonu Bydgoszcz, przedstawiciele służb mundurowych policji, straży miejskiej i straży pożarnej jak również przedstawiciele środowisk lotniczych i kombatanckich.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe – Województwa kujawsko – pomorskiego, Aeroklubu Bydgoszcz, Klubu Seniorów Lotnictwa, Związku Żołnierzy Zawodowych, pododdziały 22. ODN oraz społeczeństwo miasta Bydgoszczy.