Kurs przygotowujący do uzyskania licencji operatora bezpieczeństwa w ramach projektu „Akcja Kwalifikacja 2.0”

Nie tylko nasi członkowie uczestniczą w kursach teoretycznych, organizowanych w aeroklubowej świetlicy.

W drugim tygodniu czerwca 2024 gościliśmy uczniów drugiej klasy z kierunku „Technik Operacyjnych Służb Lotniczych” – Szkoły Handlowej w Bydgoszczy przy ulicy Gajowej, którzy w ramach kursu przygotowującego do uzyskania licencji operatora bezpieczeństwa, wzięli udział w wykładach organizowanych w naszej placówce – projekt „Akcja Kwalifikacja 2.0”

Była to świetna okazja, by poza zajęciami z bezpieczeństwa lotniczego międzynarodowych lotnisk komunikacyjnych, nasi goście mogli zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania Aeroklubu Bydgoskiego, bezpieczeństwem w organizacji lotów szkolnych oraz naszymi statkami powietrznymi i szkoleniami lotniczymi jakie oferujemy.

Wisienką na torcie były odwiedziny na pokładzie samolotu Airbus A 330, który demontowano na płycie postojowej PLB po 25-cio letniej służbie w liniach lotniczych.