Dzień Dziecka w Aeroklubie Bydgoskim

Nie jest tajemnicą, że wiele pasji które kultywujemy w dorosłym życiu miało swój początek w dzieciństwie.

1 czerwca gościliśmy w Aeroklubie Bydgoskim uczniów szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.

Uczniowie klas 5 i 6 w ramach wycieczki zorganizowanej na Dzień Dziecka przez ich wychowawcę, nauczyciela matematyki Krzysztofa Dolatę, mieli okazję przyjrzeć się z bliska statkom powietrznym będącym na wyposażeniu Aeroklubu Bydgoskiego. Pod czujnym okiem naszych instruktorów, mogli zasiąść za sterami szybowca czy samolotu, uruchomić swoją wyobraźnię i przez chwilę poczuć się jak pilot.

Dodatkową atrakcją były odwiedziny w naszej modelarni, gdzie dziesiątki modeli latających różnych klas zawodniczych zachwycało uczniów wyglądem i perfekcją wykonania.

Raptem dwa tygodnie później 16 czerwca, gościli u nas uczniowie klas 8-mych tej szkoły, którzy właśnie zakończyli w niej edukację.

Tym samym, rozpoczęliśmy cykl letnich spotkań z dziećmi i młodzieżą, gdzie od końca czerwca do końca sierpnia, co dwa tygodnie będą odbywały się w Aeroklubie Bydgoskim spotkania promujące małe lotnictwo.