Święto lotnictwa w Bydgoszczy

Na osiedlu Błonie w Bydgoszczy odbyły się w środę uroczystości związane ze świętem Lotnictwa Polskiego.

W programie była msza święta w Kościele Garnizonowym oraz uroczystości przy Pomniku Lotników Ziemi Bydgoskiej Poległych na Frontach II Wojny Światowej. W tym miejscu odbył się apel pamięci, złożono kwiaty, były też okolicznościowe przemówienia. W uroczystościach uczestniczyli reprezentanci Aeroklubu Bydgoskiego z pocztem sztandarowym, a także przedstawiciele Klubu Seniorów Lotnictwa AB, władz samorządowych, państwowych i wojskowych oraz mieszkańcy.
Uroczystość została uświetniona pokazem akrobacji szybowcowej w wykonaniu jednego z naszych instruktorów.

Święto Lotnictwa Polskiego od 1993 r. obchodzone jest 28 sierpnia i ustanowione zostało na pamiątkę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury na międzynarodowych zawodach lotniczych odniesionego właśnie 28 sierpnia w Berlinie (1932).