Wspaniałe wiadomości z Lisich Kątów.

Bardzo silną ekipę wystawił w tym roku Aeroklub Bydgoski na Regionalnych Zawodach Szybowcowych organizowanych przez Aeroklub Nadwiślański. Zawody te, choć mają rangę regionalnych, przyciągają pilotów z całego kraju i coraz częściej pojawiają się na nich także chętni rywalizacji szybowcowej uczestnicy z zagranicy. Piękne położenie, doskonała organizacja, znakomita obsługa sędziowska, wolna przestrzeń i przede wszystkim przyjazna atmosfera to kilka ważnych elementów składających się na udaną imprezę. Pomimo afrykańskich upałów udało się rozegrać aż osiem konkurencji. Warunki były zróżnicowane, czasem nawet zaskakujące. Pozwoliły jednak sprawiedliwie wyłonić zwycięzców w trzech grupach zawodniczych. Popularność memoriału Szczepana Grzeszczyka spowodowała bardzo dużą liczbę zgłoszeń i tym samym konieczność rozdzielenia klasy Klub A na dwie kategorie. I tak powstała klasa Klub A Gold i Klub A Silver kategoryzujące pilotów zgodnie z rankingiem. Trzecią grupę stanowili piloci w klasie Klub B. Przedstawicielami w klasie Gold byli Krzysztof Sobiecki, Mateusz Zakrzewski i Daniel Nowicki. Klasa Gold miała bardzo silną obsadę godną nie jednych mistrzostw polski. Zwyciężył junior z Aeroklubu Nadwiślańskiego Tomasz Hornik, Remigiusz Gwiazda z Aeroklubu Lubelskiego był drugi, a na trzecim miejscu wylądował przedstawiciel naszego stowarzyszenia Krzysztof Anioł Sobiecki. Brawo Krzysiu!

W klasie Silver bardzo wysoką szóstą pozycję zajął Wojtek Fajga, który do ostatniej konkurencji miał szansę na podium. Niestety, jak to w sporcie bywa, zwłaszcza w tak wyrównanej mistrzowskiej stawce, nawet najmniejsze błędy zostają od razu wykorzystane przez rywali. W dalszej części tabeli znajdziemy naszego kolegę Zbyszka Lutowskiego na Jantarze std – 2.

Natomiast w klasie Klub – B największa niespodzianka i ogromna radość. Zawody wygrał nasz debiutant Wojciech Grupa na Juniorze. Pierwsze zawody i od razu najwyższe podium. Ostatni taki debiut miał miejsce, kiedy zabłysnął szybowcowy talent pana Jana Wróblewskiego. Miejmy nadzieję, że nasz Wojtek pójdzie w ślady mistrza, czego wraz z gorącymi gratulacjami serdecznie mu życzymy. Brawo Wojtek!


wszystkie wyniki tutaj


wszelkie prawa zastrzeżone © Aeroklub Bydgoski