IV Krajowe Zawody Szybowcowe Lisie Kąty 1969 r.

W kontekście zawodów w lisich Kątach pięknie wpisuje się prezent jaki otrzymałem od prezesa klubu seniorów lotnictwa Aeroklubu Bydgoskiego pana Jana Wiśnickiego. Zdigitalizowany film z IV Krajowych Zawodów Szybowcowych które po raz pierwszy właśnie w 1969 roku uzyskały miano memoriału im. Szczepana Grzeszczyka. IV Zawody Szybowcowe przeprowadzono od 22 maja do 5 czerwca 1969 roku w Lisich Kątach. Startowało 37 pilotów, w tym jedna zawodniczka. Rozegrano 5 konkurencji:" 3 prędkościowe przeloty po trasie 227 km, 109 km oraz 200 km przy czym ten ostatni zaliczono jako przelot po trasie łamanej; prędkościowy przelot docelowo powrotny 128 km oraz docelowy 101 km. Wyniki: 1 Janusz Wasilewski, 2 Marian Łuszpiński, 3 Janusz Gogała (wszyscy z Aeroklubu Wrocławskiego). Zawody począwszy od roku 1969 otrzymały imię pioniera szybownictwa polskiego inż. Szczepana Grzeszczyka. Piloci latali na Muchach Standard.