FCC – Gliding 2018

W Słowackiej Pievidzy zakończyły się właśnie jedne z pierwszych w tym sezonie szybowcowym międzynarodowe zawody FCC Gliding. W bardzo silnej obsadzie szybownicy rywalizowali ze sobą w trzech klasach. Klasie club, klasie piętnastometrowej (szybowce o rozpiętości 15m z mechanizacją skrzydła i balastem wodnym) i tzw Combi ( Szybowce dwumiejscowe, wysoko wyczynowe, wyrównywane współczynnikami). W klasie klub, latali dwaj nasi zawodnicy Krzysztof “Anioł” Sobiecki na Jantarze std – 2 i Daniel Nowicki na swoim ASW 19 -B. Dla pierwszego z nich były to kolejne zawody w pięknym i trudnym otoczeniu gór. Dla Daniela natomiast był to debiut zarówno w terenie górskim jak i w towarzystwie najlepszych szybowników na świecie. Choć te zawody mają lokalną rangę,  to biorą w nich udział bardzo doświadczeni zawodnicy niejednokrotnie z wieloma tytułami mistrzowskimi. Rozegrano 9 konkurencji we wszystkich klasach, czyli można uznać zawody za udane, ponieważ miarodajnie pokazują w zróżnicowanych warunkach pogodowych umiejętności poszczególnych pilotów. Na wysokiej dziesiątej pozycji wylądował nasz Anioł. Daniel natomiast przyjeżdża z workiem nowych doświadczeń. Gratulujemy naszym zawodnikom. W klasie Combi niespodzianki nie było ponieważ startował w niej Sebastian Kawa. Ten od lat bezkonkurencyjny pilot wygrał z wyraźną przewagę nad pozostałymi. Drugi w tej klasie był również Polak Piotr Jarysz. Gratulujemy naszym pilotom i pozostałym zwycięzcom.

fot: Krzysztof Sobiecki

wszelkie prawa zastrzeżone © Aeroklub Bydgoski