Nowa Książka – Szkoła Szybowcowa w Fordonie 1933-1963

Zazwyczaj dzieje się tak, że pozycje ważne dla szybownictwa opracowywane i wydawane są przez entuzjastów. Gdy do tego entuzjazmu dodamy jeszcze tytaniczną pracę to z połączenia tych cech powstaje namacalny efekt. Z największą radością anonsuję państwu nowość wydawniczą w postaci długo oczekiwanej pozycji o Szkole Szybowcowej w Fordonie.

Gratulujemy autorowi wytrwałości!

Na przestrzeni tych lat wielu pilotów ukończyło podstawowe szkolenie szybowcowe w tej szkole, zdobyło warunki do srebrnej, złotej, czy diamentowej odznaki szybowcowej. Dalsze szkolenie kontynuowało już później w swoich regionalnych aeroklubach. Polecam tę książkę wszystkim tym, którzy kiedykolwiek mieli coś wspólnego z Fordońską szkołą lub interesują się dziejami polskiego szybownictwa.

Książka poświęcona jest historii Szkoły Szybowcowej w Fordonie 1933-1963, jej pracownikom, działaczom i absolwentom. Przedstawiono w niej organizację szybownictwa w Polsce w okresie przedwojennym i powojennym, wybrane biografie pracowników , absolwentów szkoły oraz konstrukcje szybowców będące na jej wyposażeniu. Książka zawiera ponad 400 zdjęć i dokumentów w większości jeszcze nigdzie nie publikowanych.

DANE SZCZEGÓŁOWE O KSIĄŻCE:
• Autor: Kazimierz Wojciech Chudziński
• Wydawca: KSL Kazimierz Wojciech Chudziński
• Bydgoszcz 2018
• ISBN: 978-83-63189-89-1
• Data premiery: 26/03/2018
• Ilość stron: 204
• Format: 210 x 280 mm (~A4)
• Oprawa: miękka, kolorowa
• Wnętrze: papier kredowy, druk czarno-biały, 4 strony kolorowe
• Ilustracje: rysunki w trzech rzutach 11 szybowców, ponad 400 fotografii i dokumentów, 1 mapka poglądowa.
• Cena: 50,00 zł + 10,00 koszty wysyłki- list polecony.