Intensywnie latamy

W niedzielę, 16 lipca pierwsze kurczaki wyleciały samodzielnie. Wyszkoleni przez instruktora Andrzeja Bednarza: Krzysztof Surma i Wojtek Frank kończą wylęgarnię samodzielnymi lotami. Teraz czeka ich dalsza część szybowcowego szkolenia. Hol za samolotem, nauka lotów termicznych, przeloty i licencja. Pozostali już niedługo do nich dołączą i będziemy kibicować ich rozwojowi. Gratulujemy panom.
Zespół instruktorów Aeroklubu Bydgoskiego intensywnie pracował aby pozostali mogli cieszyć się lataniem. Martyna Walińska wraz z Aniołem polecieli w trudnych warunkach, przykryci nadchodzącym frontem na przelot Bocianem. Udało się odwiedzić Lubicz dalej przez Unisław i wrócić bezpiecznie na lotnisko. Martyna się przygotowuje do przelotu na srebrną odznakę i był to dla niej nie lada trening. Ten trudny przelot z jednym z najlepszych instruktorów w klubie na pewno mocno wypełnił jej worek doświadczeń. Dziewczyna zaczynała u nas szkolenie w wieku 14 lat. Teraz oczekuje na egzamin praktyczny do licencji i bardzo dobrze się rozwija. Jeśli zdobędzie licencję to będzie naszą najmłodszą licencjonowaną szybowniczką w historii AB.
Artur Lech i Wojtek Fajga na ścigaczach również walczyli z zanikającymi noszeniami na trasie. Im również szczęśliwie pokonać trudy konkurencji i powrócić już pod pełnym pokryciem z trasy. Uprawy są bardzo wysokie i lądowanie w terenie przygodnym jest bardzo ryzykowne.
Tuzin osób mogło w ostatnią niedzielę przekonać się, czym jest szybownictwo. Niektórzy zawitali do nas już po raz kolejny skutecznie zainfekowani szybowcowym wirusem inni próbowali swoich sił w locie szybowcem po raz pierwszy. Z ogromnym zadowoleniem obserwowałem wymalowaną na obliczach podróżnych nieukrywaną radość i satysfakcję. Kiedy przez kilka pierwszych minut mijają obawy, a pojawia się promieniejąca satysfakcja z lotu. Cichego, pięknego lotu nad zielonym i skąpanym w popołudniowym słońcu miastem. Wiele z tych osób już po pierwszych doświadczeniach z lotnictwem pyta o kurs szybowcowy. To cieszy. Czekamy na was.wszelkie prawa zastrzeżone © Aeroklub Bydgoski