Pod koniec maja w Bydgoszczy

To był bardzo intensywny weekend dla bydgoskich skrzydeł. Jak co roku mieszkańcy naszego miasta licznie odwiedzili odbywające się w pobliskich Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 targi lotnicze Air Fair. Nasze stowarzyszenie miało tam również swoje stanowisko, na którym zachęcaliśmy do wejścia na aktywną drogę lotniczą. Można było także zobaczyć nasze kwitnące wiosną miasto z perspektywy okien pachnących świeżą farbą wyremontowanych Antków i podziwiać niebo upstrzone kolorowymi czaszami spadochronów. Nasza oferta jest otwarta przez cały sezon i serdecznie zapraszamy do korzystania z niej. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.
Największą atrakcją z pewnością były jednakże treningowe przeloty akrobacyjnego samolotu Xtreme Air Sbach 300, pilotowanego przez Artura Kielaka. Pokaz ten przeczył zarówno prawom grawitacji jak i aerodynamiki. Ten samolot, to w praktyce latający silnik. Nadmiar mocy jest przeogromny (320 KM) i stąd takie możliwości. We wprawnych rękach, a tu już nie ma żadnych wątpliwości, samolot latał we wszystkich możliwych płaszczyznach i położeniach. To naprawdę zdumiewające, co utalentowany pilot potrafi w tzw. akrobacji unlimited . Piszącemu te słowa udało się upolować pana akrobatę w kilku fotografiach z czym z przyjemnością się z państwem dzieli. Kiedy ruch nieco ustał, w niedzielę na trawę wrócili szybownicy spokojnie trenując starty i lądowania na poczciwym Bocianie. Wszystko wróciło do normy :).


wszelkie prawa zastrzeżone © Aeroklub Bydgoski