Zawody w Częstochowie zakończone


Na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w sobotę 9 lipca zakończyły się 14 Szybowcowe Mistrzostwa Polski Klub A. Obok zmagań mistrzowskich toczyła się rywalizacja w Regionalnych Zawodach Szybowcowych Klub A i B. Pogoda dopisała i zawody we wszystkich klasach udało się rozegrać pomyślnie.


Mieliśmy tam dwoje reprezentantów w SMP, starego wilka – wieloletniego reprezentanta AB Krzysztofa „Anioła” Sobieckiego i debiutującego w tej randze zawodów Mateusza Zakrzewskiego.
Można by przypuszczać, że debiutant będzie się kręcił w okolicach końca tabeli. Mateusz jednak zrobił wszystkim piękną niespodziankę i w bardzo mocnej, 50 osobowej stawce zajął 20 miejsce. Anioł z niewielką stratą znalazł się na miejscu 22. Gratulujemy kolegom.
W Szybowcowych Mistrzostwach Polski na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Barszcz z Aeroklubu „Orląt” w Dęblinie. Tuż za nim uplasował się Łukasz Grabowski z Aeroklubu Włocławskiego, a trzecie miejsce zajął Łukasz Kornacki z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.


W klasie klub B Daniel Nowicki również wypadł dobrze i uplasował się środku stawki zajmując ostatecznie 6 miejsce. Daniel od kilku sezonów bardzo dobrze się rozwija, a jego postawa wskazuje na stały i stabilny rozwój. Z niezwykłym zainteresowaniem obserwowaliśmy również wyczyny naszego krajana reprezentującego Aeroklub Kujawski, Krzysztofa Węgierskiego. Tak zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. To syn naszego wieloletniego szefa szkolenia Boda Węgierskiego. Gdyby nie proceduralna wtopka w pierwszej konkurencji Pupi miałby szanse nawet na zwycięstwo, a na pewno na pudło.

Klasę Klub B w zawodach rangi regionalnej wygrał Marian Mitka z Aeroklubu Śląskiego. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się piloci Aeroklubu Częstochowskiego: Andrzej Domagała i Daniel Kwasek.

W rozgrywanych równolegle Regionalnych Zawodach Szybowcowych Klub A zwyciężył Robert Podlejski z Aeroklubu Częstochowskiego przed swoim klubowym kolegą Łukaszem Witkowskim  i reprezentantem AOS Politechniki Rzeszowskiej Olgierdem Urbańczykiem.


wszelkie prawa zastrzeżone © Aeroklub Bydgoski