Anioł odjeżdża

Nasz czołowy zawodnik Anioł Krzysztof Sobiecki szykuje się na kolejny tour zawodów w 2016 roku. Przy udziale kilku kolegów z sekcji zapakowaliśmy go właśnie na naszego Krakusa. Jak zwykle wczesną wiosną jedzie na pierwsze w tym sezonie zawody w gościnne góry naszych południowych sąsiadów na Flight Challenge Cup Gliding 2016 do słowackiej Prievidzy. Zawodnicy będą rywalizować tam w trzech klasach szybowców. W klasie Club A nasz zawodnik będzie reprezentował bydgoskie barwy na aeroklubowym Jantarze 2, w klasie 15 metrowej Sebastian Kawa będzie bronił swojego mistrzowskiego tytułu, a w klasie Mixed rywalizować będą piloci zawodniczych szybowców dwumiejscowych, klasy otwartej i osiemnastometrowej. We wszystkich klasach na tych zawodach będzie brało udział 125 szybowców w tym 43 zawodników z Polski. To jedne z najliczniej obsadzonych zawodów rangi regionalnej, które stanowią zazwyczaj wstęp do wszelakich mistrzostw w nadchodzącym sezonie. Będziemy kibicować Aniołowi oraz wszystkim naszym kolegom. Latajcie szybko i wysoko.