Flight Challenge Cup – Gliding 2015

1W Prievidzy na Słowacji zakończyły się trwające od 12 kwietnia pierwsze tegoroczne zawody szybowcowe. Zawody te z roku na rok zyskują coraz większą popularność ściągając elitę pilotów z całego kontynentu i choć mają rangę regionalną to mogą konkurować z niejednymi zawodami o klasie mistrzostw Europy. W doborowej stawce ponad stu pilotów zostało rozegranych 11 konkurencji w trzech klasach, co jak na wczesną porę roku jest wynikiem rewelacyjnym. Parafrazując słynny tytuł powieści Ericha Remarque można by rzec: Na południu bez zmian. Zawody w klasie mixed z ogromną przewagą nad rywalami zwyciężył… Sebastian Kawa. Gratulacje!

aniol prievidzaMieliśmy tam także naszego przedstawiciela. Krzysztof Anioł Sobiecki na nowo wypolerowanym w akcji  szlifuj z nami Jantarze standard 2 o znakach konkursowych UT piął się w górę z konkurencji na konkurencję w rezultacie osiągając w bardzo mocnej stawce w klasie Klub wysokie 11 miejsce. Kto wie co by było gdyby jeszcze kilka konkurencji zostało do rozegrania. Przed nim jednak napięty zawodniczy kalendarz jak i przed innymi pilotami z AB, którym będziemy gorąco kibicować.

wyniki zawodów tutaj