Modelarze – juniorzy zakończyli sezon startowy.


Modelarze – juniorzy zakończyli sezon startowy.


Sportowe modelarstwo lotnicze to bardzo wyrafinowana dyscyplina wśród sportów lotniczych. Tym bardziej cieszy fakt, że mamy swoich młodych przedstawicieli prezentujących naprawdę wysoki poziom.
Tegoroczny sezon startowy okazał się bardzo dobry dla dwójki naszych juniorów specjalizujących się w konkurencji modeli szybowców swobodnie latających (F1A). Po sukcesach w Mistrzostwach Polski Juniorów w Suwałkach (1 i 2 m.) Bartosz Karłowski i Seweryn Nowaczyk skutecznie rywalizowali w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski i Pucharu Świata zajmując czołowe lokaty. Po drodze zaliczyli występ w Mistrzostwach Świata Juniorów w Rumunii, gdzie drużynowo zajęli 4. miejsce.
Systematyczna praca zaowocowała świetnymi pozycjami w rankingu Kadry Narodowej na rok 2015. Bartosz Karłowski jako 18-latek mógł już rywalizować również w grupie seniorów. Wykorzystał tę szansę znakomicie zostając liderem rankingu zarówno seniorów jak i juniorów. Seweryn Nowaczyk zajął drugą pozycję w rankingu juniorów.
Wyniki te bardzo cieszą, gdyż z dużym prawdopodobieństwem możemy liczyć na udział naszych zawodników w przyszłorocznych imprezach mistrzowskich. Bartka w Mistrzostwach Świata w Mongolii i Seweryna w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rumunii.
Chłopakom gratulujemy życząc sukcesów w nadchodzącym sezonie.

wszelkie prawa zastrzeżone © Aeroklub Bydgoski