Aero Design 2014, czyli amerykański sukces Piotra Chmielewskiego.

att_Jet_StreamW świecie lotniczym konkursy dla konstruktorów modeli samolotów „Aero Design” od lat budzą niezmiennie wielkie zainteresowanie. Tegoroczna edycja odbywająca się niedaleko Dallas w Teksasie wzbudziła nasze szczególne emocje za sprawą członka naszego aeroklubu Piotra Chmielewskiego. Piotr był bowiem jednym z konstruktorów i zarazem pilotem modelu wykonanego przez zespół Politechniki Wrocławskiej.

Skonstruowanie modelu „udźwigowego” zgodnego z regulaminowymi ograniczeniami to dość złożone zadanie. Dochodzi do tego umiejętne przedstawienie projektu i w końcu zaprezentowanie możliwości modelu w locie. Wszystko doprawione emocjami w rywalizacji z innymi zespołami z całego świata. My jednak śledząc projekt i budowę oraz próby modelu mieliśmy nadzieję na dobry rezultat.

Wyniki przyjęliśmy z wielką radością – w klasie „Micro” zwyciężył zespół z Wrocławia. Piotr debiutując w tak prestiżowej imprezie stanął od razu na najwyższym stopniu podium. Pilotując eksperymentalny model wykazał się dużymi umiejętnościami, rozwagą i stosowaniem założeń taktycznych. Znając Piotra można w ciemno przyjąć, że radość z sukcesu nie przewróci mu w głowie, a doświadczenie właściwie spożytkuje odnosząc kolejne sukcesy.

            Serdecznie gratulujemy !!!

wszelkie prawa zastrzeżone © Aeroklub Bydgoski