Odszedł Stanisław Skonieczny

Stanisław Skonieczny

(1937-2020)

Stanisław Skonieczny ur. się 12 kwietnia 1937 roku w Korzeczniku k/Koła. Po ukończeniu szkoły średniej w Poznaniu w 1956 roku razem z rodzicami przeniósł się do Bydgoszczy, gdzie rozpoczął szkolenie szybowcowe w Szkole Szybowcowej w Fordonie. Na obozie letnim w 1956 roku w Lisich Kątach uzyskał kategorie „C” pilota szybowcowego. Po powrocie wstąpił do Aeroklubu Bydgoskiego i kontynuował dalsze szkolenie szybowcowe. W 1957 roku rozpoczął służbę wojskową w 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Krakowie. Uzyskał tytuł „Skoczka Spadochronowego Sił Zbrojnych”. Był aktywnym pilotem w Aeroklubie Bydgoskim. Brał udział w licznych zawodach szybowcowych. Od 1964 roku pracował w Milicji Obywatelskiej. W 1992 roku w stopniu kapitana przeszedł na emeryturę. Posiadał Złotą Odznakę szybowcową z trzema Diamentami. Na szybowcach wylatał 2.500 godzin. Był członkiem Bydgoskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Zmarł 19 października 2020 roku w Bydgoszczy. Pochowany został na cmentarzu Komunalnym w Bydgoszczy.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Opracował: Kazimierz W. Chudziński